سیستم کدگذاری دیجیتال املاک جهت ایجاد بانک دیجیتال املاک

سیستم کدگذاری دیجیتال املاک

سیستم کدگذاری دیجیتال املاک

سیستم کدگذاری دیجیتال املاک جهت ایجاد بانک دیجیتال املاک. با پیشرفت علم و تکنولوژی، یکی از مهمترین معضلاتی که دپارتمان ها و بنگاه های املاک با آن دست و پنجه نرم می کنند، نبود سیستم مدون و یکسان کد گذاری فایل ها در دفتر املاک است. برای درک بهتر این موضوع  مثالی برای کاراموزان محترم مطرح می کنیم که انتظار داریم با دقت مورد بررسی و کاوش قرار گیرد.

مثال : یک آپارتمان دوخوابه 73 متری در بلوار انصاری رشت که جهت رهن تعرفه شده است را در نظر بگیرید.
این آپارتمان در دفتر املاک بصورت انالوگ کد گذاری و ثبت می شود. هم زمان ممکن است چند مشاور بر روی این فایل فعالیت کنند و جذب مشتری نمایند. در نهایت ممکن یک مشتری فایل را بپسندد و معامله کند.

در این حالت چند سوال مهم مطرح می شود:

1- این فایل توسط چه کسی ثبت شده است؟
2- آیا مستنداتی در مورد ثبت ملک وجود دارد که جوابگوی اختلاف نظر احتمالی بین مشاورین شود؟
3- آیا این مستندات بطور عادلانه در دسترس همه مشاوران قرار می گیرد تا آرامش خاطر پرسنل را در کار فراهم آورد ؟
4- آیا درصد مشارکت و سهم هریک از مشاورین موثر در معامله بطور سیستماتیک مشخص است؟

بدون تردید نمی توان ادعا کرد که در سیستم های سنتی ثبت ملک در دفاتر املاک، همه این فاکتورها رعایت می شوند. مشاهدات و تجربیات مشاورین املاک نشان می دهد که مهمترین بخش اختلافات بین مشاورین و مدیران املاک مربوط به عدم ثبت دیجیتال ملک در دفتر است. گاهی چند مشاور بر روی یک فایل مشابه انرژی می گذارند و در نهایت بر سر اینکه چه کسی مالک فایل است و منافع فایل به او می رسد، با هم به اختلاف بر می خورند.

راه حل مشکل ثبت سنتی فایل چیست ؟

تیم کارشناسان متخصص و حقوق دان مشاورین املاک شهرستان رشت پس از سالها بررسی روش های مختلف ثبت فایل، یک روش منحصربفرد، کارامد و آسان را بعنوان الگوی مشخص ثبت فایل در دفاتر املاک تهیه و عرضه نموده است.  برای اطلاع از این روش منحصر بفرد ثبت دیجتال فایل در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه
close vindow

کارشناسان مجرب بانک دیجیتال املاک آینده  آماده پاسخگویی به سوالات ملکی شما هستند

 32112642 – 013

تمام مناطق رشت محدوده فعالیت ماست